Байерн си върна лидерството в Бундеслигата

Мюнхенгладбах и Айнтрахт затварят кръга в Германия

4 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

„Байерн“ Мюнхен победи с 2:1 новака „Унион“ Берлин и по този начин временно зае първото място в Бундеслигата.
Баварците поведоха с гол на Бенжамен Павар в 13-ата минута, а Роберт Левандовски удвои в началото на втората част. Полякът стана първият футболист в историята на Бундеслигата, който се разписва в девет последователни срещи. В края на срещата, гостите получиха правото да изпълнят две дузпи. Първата – пропусната, втората отбелязана. Силите им обаче не достигнаха за нещо повече от почетна загуба.
В същото време в Германия се игра и дербито на Рур между "Шалке 04“ и "Борусия Дортмунд", което обаче разочарова и за първи път от 13 години завърши с нулево реми. „Шалке“ е тимът, който определено може да съжалява за изпуснатите точки, тъй като удари на футболисти на „сините“ на два пъти срещаха гредата. Този резултат зарадва "Байерн", който остана първи с 18 точки. Фрайбург е втори със 17, следват три тима с 16, два с 15 и три с 14.
В 19:30 започва дербито на неделния ден между Борусия Мюнхенгладбах и Айнтрахт Франкфурт, а при победа домакините ще се върнат на върха на таблицата.