EURO 2020: Истинска изненада – всички от „групата на смъртта“ отпаднаха

Англия и Украйна продължават напред и ще се срещнат един срещу друг на четвъртфиналите

3 годиниСпортни 1 Антоанета Начева

Тимът на Англия успя да запише първата си победа на EURO 2020 и то историческа победа. За първи път от 1966 година насам „трите лъва“ успяха да надвият отбора на Германия. Англия победи Германия с 2:0 и се изстреля на четвъртфинала. Героите на „Уембли“ бяха първо Рахийм Стърлинг, който откри резултата в 75-ата минута и Хари Кейн, който в 86-ата минута оформи финалното 2:0, отбелязвайки първия си гол в надпреварата. Междувременно Томас Мюлер направи фатален пропуск пред вратата на англичаните след първия гол на "трите лъва“ и пропусна да изравни.

Момчетата на Гарет Саутгейт очакват Швеция и Украйна на четвъртфиналите, като двубоят ще се играе на "Олимпико", което ще е първия мач на англичаните извън страната във формата.

Със загубата на Германия всички отбори от "групата на смъртта" отпаднаха от UEFA EURO 2020. Преди това отново на осминафиналите елиминирани бяха Франция и Португалия, съответно от Швейцария и Белгия. Трите отбора бяха в първоначалната група F, наречена „групата на смъртта“, тъй като тя бяха фаворити за финала.

Във втората среща между Швеция и Украйна завърза поредната драма, след като редовното време не беше достатъчно на отборите да се победят, завършвайки 1:1. Резултатът на осминафиналния мач откри Андрий Ярмоленко в 27-ата минута за Украйна. В края на първата част (43‘) точен за швейцарците беше Емил Форсберг, който след рикошет в крака на Забарний, разстреля Бушан и възстанови равенството.

Украйна обаче успя да се добере до заветната победа след драматичен гол в последната 120-а минута от продълженията. Артьом Довбик преодоля Робин Олсен и поведе Украйна към четвъртфиналите, оформяйки финалното 2:1.