Николай Тодоров вкара гол за своя Инвърнес в Шотландия

Българинът се разписа срещу Дънди ФК като гост

3 годиниСпортни 2 Боян Марков

Българинът Николай Тодоров вкара гол за своя отбор Инвърнес в мач от второто ниво на първенството в Шотландия - Чемпиъншип. Това е четвърто попадение за сезон 2020/2021 за родения в Плевен през 1996 година нападател.

Българинът отбеляза почетното попадение при загубата с 1-2 на своя отбор от Дънди ФК на стадион "Денс Парк" в едноименния град.

Таранът се появи след час игра, а в 75-та минута върна интригата в отложения двубой от 15 кръг след точен удар с глава.

Инвърнес се намира на 7-мо място в класирането с 19 точки от 10 отбора в шампионата, но само пет точки ги делят от място в плейофите за Висшата лига на Шотландия. Дънди са 4-ти с 24 точки, докато лидер в класирането е тимът на Хартс с 39 точки.