Пиронкова загуби от Серина Уилямс в Мелбърн

Българката отстъпи на осминафинал с 1-6, 4-6

пропускане
3 годиниСпортни 2 Боян Марков

Българската тенисистка Цветана Пиронкова загуби осминафиналния двубой от турнира на Женската тенис асоциация WTA Yarra Valley Classic от легендата Серина Уилямс.

33-годишната пловдивчанка отстъпи с 1-6, 4-6. По този начин носителката на 23 титли от Големия шлем се класира на четвъртфинал, където ще срещне победителката от двубоя между Каролина Плишкова от Чехия и Даниел Колинс от САЩ.

Уилямс започна доминиращо, правейки пробив още в първия гейм на мача, след което удържа подаването си. Българката взе своя сервис и намали за 2-1, но след това Серина бе убедителна и направи още два пробива, за да затвори сета в своя полза.

Вторият сет беше равностоен, като и двете тенисистки печелеха своите подавания. Десетият гейм обаче се оказа ключов, като Серина направи пробив, който се оказа решаващ за изхода на двубоя. Американката успя да спечели мача от четвъртия си мач бол и по този начин се поздрави с успеха.