Search Suggestions
      събота, 21.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          РЕШЕНО: Депутатите приеха без дебат създаването на механизъм за разследване на гл. прокурор

          26 май 2023 | 00:00 200

          Депутаттие приеха окончателно и без дебат създаването на механизъм за разследване на главния прокурор.

          - Реклама -
            
            

          Процедурата предвижда сигналите срещу обвинител номер едно или негов заместник да се изпращат до председателя на Наказателната колегия на Върховния касационен съд (ВКС). От списък на наказателни съдии с ранг на върховни на случаен принцип ще се определя съдията, който ще стане прокурор по разследването на главния. Друг прокурор ще контролира пък неговото разследване.

          Очаквайте подробности!

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Летище София затваря за ремонт в нощните часове на 23 и 24 февруари

          От ръководството на аерогарата уточниха пред БНТ, че затварянето се налага заради ремонт на шахти в близост до пистата.

          Методи Лалов: Владимир Николов обслужваше статуквото, а сега търси защита

          Тази позиция изрази юристът Методи Лалов в публикация в личния си профил във Facebook. Според него действията на бившия председател на Асоциацията на прокурорите са резултат от вътрешни конфликти, а не на морален катарзис.

          Министър Дечев иска оставки в МВР заради „Петрохан“

          На разговора са били извикани главният секретар на МВР, неговият заместник, директорът на Главна дирекция „Национална полиция“ и разследващите по случая „Петрохан“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions