Дунав и Арда не се победиха

"Драконите" и кърджалийци обаче продължиха сериите си без успех в първенството

4 годиниФутбол 7 Симеон Кисьов

Отборите на Дунав и Арда завършиха при резултат 0:0 в дебюта на Николай Киров начело на състава от Кърджали. Двата тима предложиха двуостър двубой, като имаха по няколко добри възможности да стигнат до победата, но атакуващите футболисти не успяха да се справят с отличната игра на вратарите в днешния ден.

"Драконите" и кърджалийци обаче продължиха сериите си без успех в първенството. Арда заема 9-о място с 30 точки, докато Дунав е 13-и с едва 19 пункта.

Първо опасно положение в срещата от 25-ия кръг на efbet Лига бе на сметката на Арда. Иван Коконов центрира отдясно, но отбраната успя да изчисти в корнер. След последвалото разбъркване в наказателното поле топката бе изчистена напред.

В 9-ата минута Спас ДелевСпас Делев шутира опасно по земя, но Благой Макенджиев улови кълбото.

Първо опасно положение в срещата от 25-ия кръг на efbet Лига бе на сметката на Арда. Иван КоконовИван Коконов центрира отдясно, но отбраната успя да изчисти в корнер. След последвалото разбъркване в наказателното поле топката бе изчистена напред.

В 9-ата минута Спас Делев шутира опасно по земя, но Благой Макенджиев улови кълбото.

В 27-ата минута Емил Мартинов фаулира Радослав Василев до флагчето за корнер. При последвалото изпълнение на Ивайло Лазаров топката мина близо до дясната греда на стража на Арда.

Шест минути по-късно гостите бяха близо до първия гол в срещата. Светослав Ковачев намери Румен Руменов в наказателното поле. Халфът не се забави и подаде по земя към Иван Коконов, който от близка дистанция стреля право в тялото на Благой Макенджиев.

В 38-ата минута Михаил Милчев пробва шут от над 35 метра, но опитът му нямаше как да затрудни Николай Банков. Toва бе и последната интересна ситуация за първата част.

В 58-ата минута Благой Макенджиев се намеси решително след удар на Радослав Василев от около три метра. Последва нов шут от малък ъгъл на Коконов, но бе крайно неточен. В 66-ата минута Юлиян Ненов стреля изключително добре от пряк свободен удар, но Караджов успя да избие в ъглов удар.

В 78-ата минута Стефан Христов засече центриране с глава от фаул, но опитът му не намери очертанията на вратата.

Пет минути преди края на срещата Спас Делев центрира отдясно. Атакуващият футболист намери резервата Ахмед Осман, който засече топката във вратата, но голът бе отменен заради засада. В 91-ата минута Спас Делев проби отдясно и центира в наказателното поле към Радослав Василев, но Благой Макенджиев излезе и улови кълбото. Това бе и последната интересна ситуация на стадиона в Русе.

В следващия кръг Дунав гостува на Етър, а Арда приема Левски.