Херта не прекъсна серията на Майнц

Люка Тусар откри резултата в полза на гостите в 36-ата минута, а Филип Мвене изравни четири минути по-късно

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Майнц записа осми пореден мач без загуба в Бундеслигата, след като завърши 1:1 в домакинството си на Херта. И двете попадения в мача паднаха към края на първото полувреме. Люка Тусар откри резултата в полза на гостите в 36-ата минута, а Филип Мвене изравни четири минути по-късно.

Тимът на Бо Свенсон е в отлична форма последните седмици, която го отдалечи от зоната на изпадащите и в момента той е 12-и. Преди днешния двубой Майнц записа три поредни победи в Бундеслигата, а сред тях бе успех над Байерн.

За Херта това бе първи мач от 10 април, след като бум на заразени от коронавирус в отбора доведе до отлагането на 3 срещи, една от които бе днешната. Берлинчани са на предпоследно място, като изостават на три точки от 15-ия Арминия. Те обаче са изиграли два мача по-малко от конкурентите си за оцеляване и при силна серия имат шансове да се спасят.

Майнц започна по-силно двубоя и създаде няколко положения, като дори удари греда. Първото попадение обаче падна във вратата на домакините. След центриране от фаул Тусар засече топката с глава. Преднината на Херта обаче се задържа само четири минути, тъй като Мвене изравни с фантастичен удар от границата на наказателното поле.

Гостите се представиха доста по-дочбре след почивката и ограничиха атаките на съперника. Двамата вратари имаха по една добра намеса. Влезлият като резерва Кристоф Пьонтек можеше да донесе победата на Херта в 80-ата минута, но загуби баланс и стреля покрай вратата от идеална позиция.