Реал се подхлъзна в Мадрид

Виляреал спря "кралете" на "Сантяго Бернабеу"

3 годиниФутбол 6 Симеон Кисьов

Реал (Мадрид) се подхлъзна у дома и завърши 0:0 с Виляреал в мач от седмия кръг на испанската Ла Лига, но въпреки това остава лидер във временното класиране.

След спокойно начало гостите първи стигнаха до положение за гол в 13-ата минута, когато Арнаут Данжума проби по лявото крило, влезе в наказателното поле и шутира към далечния ъгъл, но Тибо Куртоа изби топката в корнер. Осем минути по-късно Карим Бензема получи от Винисиус Жуниор пред наказателното поле и шутира силно, но покрай дясната греда.

В 29-ата минута Куртоа отново трябваше да се намесва след нов удар на Данжума, а гостите изненадващо владееха повече топката. Последва добра комбинация на „жълтата подводница“ и удар на Алкасер, но отново Куртоа спаси. Четири минути по-късно гостите претендираха за нарушение срещу Бензема в наказателното поле, но съдията Хил Мансано подмина ситуацията. При следващата атака на „белите“ Начо Фернандес падна в наказателното поле след съприкосновение с Раул Албиол, но и в тази ситуация не последва дузпа.

Новото попълнение Едуардо Камавинга се появи в игра за „кралете“ след почивката, но не успя да им помогне да стигнат до победата. В 50-ата минута Едер Милитао засече с глава центриране в наказателното поле, но топката мина покрай вратата на гостите. Седем минути по-късно Пако Алкасер центрира от фланга, а топката премина на сантиметри от гредата.

Домакините вдигнаха оборотите до края, а в игра влезе и Еден Азар на мястото на Лука Модрич. В 75-ата минута Винисус Жуниор пропусна добър шанс, след като стреля над вратата. Гостите се опитваха да накъсат играта със смени, но дори сериозно притиснати, не пропускаха да атакуват. В края на редовното време Пау Торес отправи удар с глава след центриране от корнер и не намери целта.

След равенството Реал остава на върха със 17 точки и три повече от Севиля, който е с мач по-малко. Виляреал е десети с 8 точки.