Севиля измести Барселона от третото място

Лидер е Атлетико Мадрид с 55, а Реал Мадрид върви втори с 52

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

а Севиля измести Барселона от третото място във временното класиране на Ла Лига, след като постигна успех с 2:0 като гост над Осасуна в двубой от 24-ия кръг. С успеха андалусийци събраха 48 точки и имат с една повече от каталунците, които вече са четвърти с 47. Лидер е Атлетико Мадрид с 55, а Реал Мадрид върви втори с 52.

Резултатът беше открит в 19-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Диего Карлос се извиси над всички в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

В началото на втората част Севиля стигна до второ попадение, като негов автор стана Люк де Йонг. Атаката тръгна след грешка при изнасянето на топката от страна на домакините, които загубиха топката в половината на Севиля.

Тя бързо беше изпратена по фланга към Мунир Ел Хадади, който намери Де Йонг в наказателното поле. Нидерландецът успя хитро да излъже стража Серхио Ерера, като с пета прати топката в далечния ъгъл на вратата му.

В 63-ата минута андалусийците можеха да стигнат до трети гол, но Осасуна оцеля. Десетина минути преди края Севиля нова отлична възможност за трети гол, но Серхио Ерера беше на мястото си.