Спектакъл с голове и греди в битка за спасение

Берое и Спартак (Варна) спечелиха по точка от двубоя в Стара Загора

11 месецаФутбол 1 Симеон Кисьов

Берое и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига, като точката доближи домакините от Стара Загора до оцеляването в елита. Евандро (20) изведе гостите напред, а Серкан Юсеин (41) изравни.

Домакините започнаха много активно и още в 6-ата минута можеха да поведат, след като при центриране на Симеон Мечев топката бе отклонена от Васил Василев към Макс Челич, който с глава я насочи към вратата, но Фигейредо успя да я отклони в напречната греда.

Изненадващо гостите поведоха в 20-ата минута, когато Виктор Митев отне топката и постави началото на контраатака с подаване към Лерой Микелс. С мощен пробив по левия фланг германецът спечели много терен, а след това с прецизен пас изведе Евандро сам срещу Караджов и бразилецът вкара за 0:1. Секунди по-късно Иван Йорданов с пета поднесе топката на Денис Баланюк, но този път Караджов спаси. Неуспешен опит да изненада стража на домакините в 30-ата минута пък направи Ивей Ромееш с шут от дистанция.

В 41-ата минута Серкан Юсеин върна настроението на домакините с техничен удар от границата на наказателното поле и красив гол за 1:1.

След почивката в 55-ата минута Лерой Микелс с красив параболичен удар изненада Караджов и за късмет на вратаря топката облиза напречната греда и излезе в аут.

"Соколите" продължиха да са по-активни и в 65-ата минута хубав рейд през центъра на Иван Йорданов завърши с подаване наляво към Лерой Микелс, който финтира играч на домакините и шутира мощно по диагонала, но неточно.

В 71-ата минута гостите искаха нарушение срещу резервата Даниел Начев точно пред наказателното поле, но не получиха пряк свободен удар. Пет минути след това пред Берое се откри шанс след хубаво центриране на Ромарио. Калоян Кръстев стреля с глава, но Фигейредо изби, а след добавката на Клайдер Машедо топката излезе в аут.

В последната минута от редовното време Микелс тръгна на индивидуален рейд, който завърши с опасен удар, но над вратата.

След равенството Берое събра 31 точки и се доближи с още една точка по-близо до спасението. "Соколите" са твърдо на дъното с 22 точки.