Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Дацов за министъра на финансите: Случаят е поредното медийно недоразумение

          17 март 2023 | 00:00 170

          Случаят е поредното медийно недоразумение и министъра на финансите няма вина, че медиите копират по едно изречение и съчиниха негативна новина. Един сайт публикува по този начин новината, изваден от контекста. Това заяви финансистът Любомир Дацов в ефира на Евроком за пресконефренцията, на която министърът на финансите Росица Велкова обяви, че “държавата е пред фалит“.

          - Реклама -
            
            

          “Там се казва, че ако продължаваме с тази политика, това нещо ще окаже влияние върху валутния курс. Ако вземе преди това, че няма вече ресорни журналисти е разбираемо“, добави още той. 

          “Ситуацията е много неприятна с бюджета и на никой не му е приятно да реже данъците“, подчерта Дацов.  

          “Тя в момента, затова казва, че няма гъвкавостта от миналата година. Само натрупаните аванси, които трябва да платим по еврофондовете са около един млрд. Тази година няма гъвкавост на капиталовите разходи“, поясни финансистът. 

           

           

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Изборите ще бъдат на 19 април: социолози отхвърлят тезата, че отлагането е в полза на Радев

          Социолози коментират, че отлагането на изборите до 19 април се дължи на процедурни и обективни причини, а не на политически интерес, като според тях по-бърз вот би бил по-изгоден за всички партии, включително и за президента.

          Енргийният експерт Еленко Божков с коментар за шокиращите сметки за ток

          Трябва да се установи от проверките на министерството и на КЕВР - какво е потреблението на потребителите предходните месеци

          Роман Василев за случая „Петрохан“: Реакцията на институциите наподобява фолклор

          Обществото иска да знае всички отговори за тройното убийство
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions