четвъртък, 19.09.24
18.8 C
25 C
19.1 C

Блестящо представяне: Сестри Стоеви се класираха за четвъртфиналите на Олимпиадата

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви се класираха за четвъртфиналите на олимпийския турнир по бадминтон в Париж.

Българките спечелиха ключовия си мач от груповата фаза срещу американките Кери Сюй и Ани Сюй с 21-18, 21-11, за да продължат напред.

Снимка БГНЕС

Стоеви записаха победи и загуба в първите си два мача в група В и сблъсъкът им с американките бе директна битка за второто място в групата и участие в четвъртфиналите. Габриела и Стефани показаха много стабилна и класна игра, за да надиграят категорично съперничките си. Първият гейм бе по-оспорван, но Стоеви нямаха проблеми да го затворят на 18, а във втората част те доминираха тотално и дадоха само 12 точки на своите опонентки.

Така Габриела и Стефани Стоеви ще чакат жребия, за да научат срещу кого ще играят в четвъртфиналите на надпреварата, които ще се проведат на 1 август.