21 C
19.8 C

Байерн пак няма милост

Майк Олисе записа дубъл, вкара отново и неудържимият Кейн

Байерн (Мюнхен) разгроми Вердер в Бремен с 5:0 в мач от 4-ия кръг на Бундеслигата. Това беше втори помитащ резултат за баварската машина след унижожителното 9:2 над Динамо (Загреб) в Шампионската лига.

Майк Олисе откри резултата в 23-ата минута. Полузащитникът стреля от движение след подаване на Хари Кейн в наказателното поле.

Само 10 минути по-късно възпитаниците на Венсан Компани удвоиха преднината си. Джамал Мусиала засече с едно докосване успоредно на голлинията подаване на Олисе за 0:2.

След почивката Хари Кейн затвърди добрата си форма с нов гол. Най-резултатният английски национал се разписа с удар по земя от вътрешността на наказателното поле. Олисе вкара за 0:4, а Серж Гнабри фиксира крайното 0:5 с пробив отдясно и удар в далечния ъгъл.

В добавеното време на срещата Йошуа Кимих бе близо да запише името си сред голмайсторите, но стреля в гредата.

Байерн оглавява класирането с пълен актив от 12 точки, докато Вердер Бремен се смъкна до 10-ото място в подреждането с 5.