19 C
18.3 C

Бодьо удари Порто, въпреки че над 40 минути игра с човек по-малко

До края Порто не само не успя да намери играта си, но Бодьо дори можеше да стигне и до по-изразителна преднина

Порто започна участието си в новия формат на Лига Европа със загуба с 2:3 като гост на Бодьо/Глимт. „Драконите“ поведоха с гол на Саму Омородион (8′), но допуснаха пълен обрат още до почивката след попадения на Каспър Ваарст (15′) и Йенс Хауге (40′). Домакините изиграха силно първо полувреме, а още в 51-вата минута останаха с човек по-малко, но въпреки това стигнаха до ново попадение на Хауге (62′). Едва в 90-ата минута Порто намали резултата чрез Денис Гуел, но това не бе достатъчно.

Двубоят започна много добре за гостите, които в осмата минута поведоха в резултата. Боргеш центрира към далечната греда, където Моура, засече от въздуха, центрирайки топката успоредно на голлинията. Саму Омородион засече с глава отблизо, давайки преднина на Порто.

Домакините обаче успяха бързо да реагират и в 15-ата минута резултатът вече бе равен. Хауге много добре изведе зад отбраната Каспър Ваарст с подаване от центъра. Нападателят стреля покрай излезлия напред Коща за 1:1.

След изравнителния гол Бодьо заигра по-добре и домакините атакуваха доста по-настоятелно. Това логично доведе до пълен обрат в 40-ата минута, когато Хауге добави към асистенцията си и гол с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 51-вата минута домакините обаче получиха сериозен удар, след като Маата бе изгонен за втори жълт картон, който му бе показан за симулация.

Въпреки че остана с човек по-малко, Бодьо стигна до трети гол в 62-рата минута, когато след нова контраатака Каспер Ваарст Хьоге върна жеста на Хауге и този път той го изведе, след което авторът на втория гол залъга един бранител и стреля в далечния ъгъл, отбелязвайки второто си попадение днес.

До края Порто не само не успя да намери играта си, но Бодьо дори можеше да стигне и до по-изразителна преднина. В добавеното време гостите все пак върнаха един гол чрез Денис Гуел, който бе най-съобразителен след корнер пред вратата на домакините.