Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -

      Удари в южната част на Бейрут

      6 ноември 2024 | 18:01 770

      Удари са били нанесени в южната част на Бейрут, около час след като Израел издаде предупреждения за евакуация в три района на главния бастион на Хизбула, предаде АФП.

      - Реклама -
        
        

      Един от ударите е предизвикал силна експлозия, която е била чута в голяма част от столицата, съобщават очевидци.

      Говорителят на израелските военни Авичай Адраи предупреди жителите да евакуират южните предградия Бурдж ал-Бараджнех, Лайлаки и Харет Хрейк в публикация в X.

      „Намирате се в близост до съоръжения и интереси, свързани с Хизбула, срещу които (военните) ще действат в близко бъдеще“, каза Адраи, докато се излъчваше речта на новия лидер на Хизбула Наим Касем.

      По-рано официалната Национална информационна агенция на Ливан съобщи за израелски въздушни удари по долината Бекаа в източната част на страната и по южния град Набатие.

      Съобщава се за интензивни удари в град Баалбек и около града.

      Израелската армия е издала предупреждения за евакуация в Набатийе, но не и в долината Бекаа.

      ЦАХАЛ обяви, че Хизбула е изстреляла около 120 снаряда през границата. 

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Forbes: Ми-28 и Су-35 няма да спасят западналата армия на Иран

      Иран е поръчал до 50 Су-35, за да замени остарелите си F-14A Tomcat и МиГ-29

      Урсула фон дер Лайен посещава Гренландия на фона на напрежението със САЩ

      Брюксел готви инвестиционен пакет, докато дебатът за стратегическото бъдеще на острова остава отворен
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions