Search Suggestions
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      ГОРЕЩО

      Албански ученици с калашници в ръце празнуват деня на албанското знаме в РС Македония

      30 ноември 2024 | 19:28 1270

      Албански ученици от основното училище „7-ми март“ в тетовското село Челопек, в западната част на РС Македония,  участваха в отбелязването на „Деня на албанското знаме“ с „калашници“ в ръце, предадоха репортери.

      - Реклама -
        
        

      Децата бяха облечени в униформи на нелегалната и вече несъществуваща „Албанска армия за освобождение“ – УЧК. По време на „представлението“ децата заемаха позиция за стрелба с вдигнати пластмасови автомати. 

      Това е станало по същото време, докато в центъра на македонската столица Скопие колони от автомобили развяваха албански знамена. Силите на реда потвърдиха, че е имало и стрелба с огнестрелно оръжие, както и палежи, късане и потъпкване на македонското знаме. В социалните мрежи имаше множество видеа от тези инциденти.

      По повод на случилото се в село Челопек министърът на образованието Весна Яневска каза, че „е дълбоко разочарована и обезпокоена от решението на ръководството на училището „7-ми март“ в Челопек, което е организирало, с одобрението на родителите, техните деца да участват в представление облечени в униформи със символи на нелегални военни групи от миналото с пушки в ръце“.

      Яневска каза, че не е очаквала учители да възпитават децата в Македония да не зачитат собствената си държава, да не уважават собствените си граждани и да внушават насилие и омраза.

      СВЪРЗАНИ НОВИНИ

      Движение „БГ-изход – Булекзит“ към Йотова: Уволни Нейнски незабавно!

      От движението настояват президентът да издаде указ за освобождаването ѝ и да поиска от служебния премиер Андрей Гюров да предложи нов кандидат за поста

      Словакия: Доставките на петрол по „Дружба“ се възобновяват на 26 февруари

      Съобщението е на министерството на икономиката в Братислава

      ЕП за първи път прие резолюция, в която не се споменава „военна победа“ за Украйна

      Също така, за първи път по време на дебата, евродепутатите критикуваха не толкова Русия, колкото Виктор Орбан и Роберт Фицо
      Вашият коментар
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      - Реклама -
      Search Suggestions
          Search Suggestions