Search Suggestions
      четвъртък, 05.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Рюте и Вучич с нова стратегия за Балканите

          20 март 2025 | 11:25 1790

          Генералният секретар на НАТО Марк Рюте се срещна с президента на Сърбия Александър Вучич в Брюксел, за да обсъдят регионалната сигурност и възможностите за укрепване на отношенията между НАТО и Сърбия, съобщи БГНЕС.

          Президентът Вучич подчерта, че с генералния секретар на НАТО са дискутирали двустранното сътрудничество, ситуацията в Косово, отношенията между сръбската армия и мисията на КФОР, както и стабилността в Босна и Херцеговина.

          Срещата идва на фона на нарастващо напрежение в региона, особено по отношение на Косово и Босна, като НАТО продължава да играе ключова роля в стабилността на Западните Балкани. Очаква се диалогът да продължи, за да се гарантира мирното съжителство и сигурността в региона.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ЕК и Западните Балкани продължават разговорите за проблемите на шофьорите по Шенгенските граници

          Преговорите ще се водят на техническо ниво след протести и блокади на гранични пунктове срещу новата система за влизане и излизане.

          Вучич: Сърбия ще продължи да купува руски газ, но разчита и на общите доставки на ЕС

          Белград планира да осигурява една пета от годишните си нужди чрез механизма за съвместни покупки на газ на Европейския съюз, докато зависимостта от Русия остава значителна.

          Гръцките земеделци излизат на нов национален протест в Атина през февруари

          Фермери и животновъди настояват за по-високи субсидии и данъчни облекчения, след като определиха отстъпките на правителството като недостатъчни.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions