Search Suggestions
      петък, 09.01.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ISW: ВСУ с тактически успехи при Покровск и Доброполе

          Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са постигнали тактически успехи близо до Доброполе на Покровско направление, Донецка област. Руските сили обаче напредват близо до самия град. Това се посочва в нов доклад на базирания в САЩ Институт за изследване на войната (ISW), цитиран от УНИАН.

          - Реклама -

          Анализаторите цитират геолокирани видеозаписи, които показват, че украинските сили са напреднали североизточно и югоизточно от Шахово, или на изток от Доброполе. Украинските части също така държат позиции на изток от Шахово, в район, където руски източници преди това съобщаваха за присъствието на техни войски.

          В същото време ISW отбелязва, че руските сили постигат някои локализирани успехи близо до Покровск. Видеоклипове, публикувани на 5 ноември, показват как руските войски напредват в западната част на Родинское, северно от Покровск. Руски военни блогъри също съобщават за напредък в североизточната част на Покровск, както и близо до Гришино и Сухецке.

          Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са постигнали тактически успехи близо до Доброполе на Покровско направление, Донецка област. Руските сили обаче напредват близо до самия град. Това се посочва в нов доклад на базирания в САЩ Институт за изследване на войната (ISW), цитиран от УНИАН.

          - Реклама -

          Анализаторите цитират геолокирани видеозаписи, които показват, че украинските сили са напреднали североизточно и югоизточно от Шахово, или на изток от Доброполе. Украинските части също така държат позиции на изток от Шахово, в район, където руски източници преди това съобщаваха за присъствието на техни войски.

          В същото време ISW отбелязва, че руските сили постигат някои локализирани успехи близо до Покровск. Видеоклипове, публикувани на 5 ноември, показват как руските войски напредват в западната част на Родинское, северно от Покровск. Руски военни блогъри също съобщават за напредък в североизточната част на Покровск, както и близо до Гришино и Сухецке.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          След мощната правителствена офанзива: Сепаратистите в Южен Йемен се саморазпускат

          Основната сепаратистка формация в Южен Йемен е взела решение да се разпусне, съобщи неин представител в изявление, излъчено по държавната телевизия на Саудитска Арабия,...

          Напрежението продължава: САЩ конфискуват още един танкер в Карибско море

          Съединените щати са в процес на конфискуване на танкера „Олина“ в Карибско море, в близост до Тринидад и Тобаго, съобщи Ройтерс, като се позова...

          Журналистът Албена Борисова: САЩ нямат хиперзвукови ракети. Мирът е крехък

          Светът се тресе с хиперзвукова скорост. Украйна е без ток и интернет, след като Русия нощес удари с "Орешник" стратегически важни обекти в Лвовска...

          94 КОМЕНТАРА

          1. Има един филм на Ч. Чаплин който е точно в този смисъл „Великия диктатор“. Този евреин наркоман и узурпатор в съдействие с еврогейския съюз унищожиха една държава, убиха вероятно 4-5 милиона рускоговорящи

          2. Тактически успехи – предават се с вдигнати ръце! По добре живи от колкото тор! Успех е!

          3. Важното е „стратегически да гледат напред“: По добре в плен отколкото в земята…

          4. Русия кога ще обяви капитулация 🤔🤔…
            ЕК …някога бяхте медия …Сега и вие БЛИЖЕТЕ ануси …. 😥

            • Стефанов Николай Георгиев Тука има някакво разминаване между истинската телевизия и тоя сайт клонинг !!! 😎

            • Стефанов Николай Георгиев Тази медия ,тоест те не са журналисти. А само споделят това което им пробутват,дават,продават,или настояват да показват във фейса. Както повечето такива. Зависи кой колко плаща. Те няма как да знаят каква е истината,няма как обективно и рационално да пускат новини. А както написах само това което им подхвърлят или дават за споделяне. Не че сега ги защитавам де,но така работят повечето фейс и уж новини от уж журналисти. Тъпото е че ако нещо пуснат като попаганда и лъжа,а ти знаеш от друга медия истината.Тогава си заслужават да бъдат пропагандтна и лъжлива медия. Защото не са проверили досторевността на тази новина примерно.

            • Иван Найденов В Киев Склери вече ги постигнаха успехите преди три години. Първо им думнаха 600 танка. Орките спряха да мечтаят за Киев, но вие, безродният чугунориат още мечтаете. Защо бе? Какво ще спечели Руснята, ако беше влязла в Киев? Пари? Полза? Уважение? Сигурност?

          5. Rumen Georgiev Какъв бункерен плъх те гони бе, човек, като самия Тръмп посрещна Путин с аплодисменти на червеното килимче. Каква руска пропаганда, като има толкова много достъпни източници на информация. А да си чувал нещо за избитите от украинската армия бесарабски българи? Безброй примери и факти мога да ти дам, но не виждам смисъл в това. Едва ли някога ще ви дойде акъла на малобройната укрофашистка сган в България, ако някога въобще сте имали такъв, но вече ставате смешни и банални с тези опорки.

          6. ВСУ е превзело тв Евроком и от там предава Парада на обкръжените инструктори на НАТО!

            • Yancho Borianski Кой ти го каза това за инструкторите? Ти в казарма явно не си бил, а? Какво ще прави инструктор най-отпред бе Мозък? За 4 години смотаните Орки не могат да превземат нито един голям град. Защо ли?

            • Yancho Borianski зА натеб лудостта е превзела ума ти затова плещиш, като пияната Захарова!!!

          7. Покровск вече се казва Красноармейск🤣, тази сутрин са се предали последните 123 бойци на ВСУ , като в мазите и избите има останали още няколко десетки украинци , полуумрели от глад и без боеприпаси , а Доброполе е във владение на Украинците отдавна , та за какви успехи става дума , че не схващам 🤣

          8. Постигнали друг път,руснаците са го разцепели,щом украинските войници се предават голям бой са яли.

          9. Като са постигнали, защо недопуснаха журналисти вътре в Покровск! Путин даде заповед на войските си да направят кордон и спрат стрелбата за журналистите да снимат! Зеленски лъжеца непозволи!

              • Antoniy Dimitrov льольо е на баща ти сина,щото не вижда истината,а живее по еврогейските повели🤣🤣🤣тя гламавата акушерка ще ви оправи😂

            • Иво Търев Що не прочетеш информацията? Бягат, с бягане изтрепаха милион Орки. С бягане морят Орките и те 4 години не могат и един голям град да превземат.

          10. Когато видите „тактически успехи“ четете „някой ми губи времето“.

            И в общи линии, може да е разумно човек да зуумаутне и да гледа нещата с две седмици закъснение. Ще е по-добре от всички глупаци, които са обърнали войната в личното си реалити TV и търсят всяко „тактичестко“ развитие като дневната си допаминова дозичка.
            #ДаБългария #ДемократичнаБългария #войнолюбци

            • Георги Чанков Нищо не разбираш от военщина, а? Ами тогава не ръси глупости. Думата „тактика“ е изключително важна в живота на всеки, не е само за война.

            • Nedko Tsonev Такъв коварен план може само българския гений да измисли. Това вече със сигурност ще обърне хода на войната 😀

            • Ивайло Иванов Терзов след като разкри руските подводници в язовир Искър беше забелязан от ЦРУ и започна работа на международната сцена!
              😉 Добър е!

            • Ивайло Иванов Терзов Чети бе, не е трудно. Предават се в тиквените ти мечти.

              • Ивайло Иванов Терзов Ако беше чел кух чеки..ия нямаше да ръсиш простотии. Що се влачат Орките като есенни сополи четвърта година край границата си? Що няма и един голям град превзет? Що държат в окупация с 20% по-малко територия от това, което окупираха през 2022-ра? Четял? Полиран Орколюбец.

              • Росен Радославов То бива да си прост, ама ти чупиш тъпомера, стерилен хохлолюбецо. Нямали превзет един град…Те цели области контролират, или поне голямата част от тях, тоя импотент за градове ми говори. Да си чувал нещо за Херсонска, Донецка, Луганска област? За Донбас и Запорожие? За теб сигурно и Крим е украински. 20 процента по-малко държали от 2022-ра…Значи колко държат тогава, 2 % ли бе? Я се скрий някъде .

          11. Стига вече лъжи някак да вдигнете духа на евроатлантиците ! Не сте последователни ха ха

          12. Вие следите ли наистина информацията от фронта,или като се събудите и надраскване нещо славаукраинско!Излагация!

          13. Надявам се да дойде време в което всички пуснали фалшиви новини да бъдат съдени. Дано се възстанови Белене.

          ОСТАВИ КОМЕНТАР

          Моля, въведете коментар!
          Моля, въведете името си тук

          - Реклама -
          ТОП ДНЕС
          ТОП 14 ДНИ

          Зареждане…

          Зареждане…

          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions