18.9 C
21 C
19 C

Байерн и Байер не успяха да се надвият

Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен не се победиха в дербито от петия кръг на Бундеслигата.

Баварците са лидери в класирането с 13 точки, а „аспирините“ са трети с 10 точки.

Майкъл Олисе стреля от пряк свободен удар в 22-ата минута, но прати топката малко над вратата.

Гостите от Леверкузен успяха да поведат в резултата в 31-ата минута. Гранит Джака намери Роберт Андрих, който стреля от воле от границата на наказателното поле и не остави никакви шансове на Мануел Нойер да отрази удара му.

Байерн Мюнхен успя да се върне в двубоя преди края на първата част, и то по фантастичен начин. В 39-ата минута топката стигна до Александър Павлович, който с мощен изстрел от сериозна дистанция разстреля Храдецки за 1:1.

В началото на втората част Байерн Мюнхен може да вкара втори гол, но изстрел на Серж Гнабри се отби в десния страничен стълб в 48-ата минута.

Десет след това Храдецки направи добро спасяване, след като Олисе бе оставен непокрит в наказателното поле и успя да стреля към вратата му.

Алфонсо Дейвис шутира от около 15 метра в 72-ата минута, но топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 87-ата минута Томас Мюлер имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия. Минута по-късно Нейтън Тела навлезе на скорост в наказателното поле и успя да стигне до топката, за да отправи изстрел, който обаче бе отразен от Мануел Нойер.