четвъртък, 24.10.24

Фейенорд разплака Бенфика в Лисабон

Фейенорд постигна изненадваща победа с 3:1 при гостуването на Бенфика в Лисабон от третия кръг на Шампионска лига.

Фейенорд успя да поведе в резултата в 12-ата минута, когато Игор Пейшао с много добър пас намери Уеда, който не пропусна да вкара топката във вратата на Анатолий Трубин.

Керем Актюркоглу си отвори пространство в 15-ата минута и стреля от границата на наказателното поле на Фейенорд, но право в ръцете на Тимон Веленройтер.

Минута по-късно Пейшао отново демонстрира страхотните си технически умения и стреля, но над напречната греда в аут.

Бенфика бе много близо до това да изравни резултата в 21-ата минута, когато Александър Ба се извиси над всички в наказателното поле на Фейенорд и стреля с глава, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Тимон Веленройтер.

Фейенорд създаде отново напрежение пред вратата на Бенфика в 24-ата минута. Куинтен Тимбър отправи много опасен удар, но Трубин успя да го спаси. След това Уеда бе най-съобразителен и вкара топката при добавката. Попадението обаче не бе зачетено след намесата на ВАР, защото беше констатирано нарушение преди топката да влезе във вратата на Трубин.

Фейенорд все пак отбеляза втори гол в мача в 33-ата минута, когато Куинтен Тимбър с превъзходен пас намери Антони Миламбо, който не пропусна да вкара топката за втори път във вратата на Трубин.

Трубин направи много добро спасяване в 37-ата минута, спасявайки удара на Ибрахим Осман.

Вангелис Павлидис вкара гол в 41-ата минута, но попадението на нападателя на Бенфика не бе зачетено заради засада.

Анхел Ди Мария отправи много опасен удар от фал в 45-ата минута, но Тимон Веленройтер демонстрира страхотен рефлекс и спаси.

Веленройтер направи ново впечатляващо спасяване в 53-ата минута, след като отрази удара на Павлидис.

Гернот Траунер вкара за трети път топката във вратата на Трубин, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

Бенфика върна интригата в мача в 66-ата минута, когато Ян-Никлас Бесте асистира за гола на Керем Актюркоглу.

Куинтен Тимбър получи много добър шанс в 71-ата минута, но не успя да порази вратата на Трубин.

Тимон Веленройтер отново демонстрира страхотните си качества в 74-ата минута, спасявайки удара на Зеки Амдуни.

Игор Пейшао направи своята втора асистенция в мача във втората минута на добавеното време на срещата, когато Антони Миламбо вкара топката във вратата на Трубин, отбелязвайки своя втори гол в мача.

Фейенорд и Бенфика имат по 6 точки вече в класирането на Шампионска лига.

На 6 ноември Бенфика гостува на Байерн Мюнхен, а Фейенорд е домакин на РБ Залцбург.