Search Suggestions
      понеделник, 16.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Българин с доживотна присъда обвинен в убийство в затвора „Домокос“

          16 февруари 2026 | 21:31 400

          Български гражданин, излежаващ доживотна присъда, е обвинен в умишлено убийство, след като простреля смъртоносно друг лишен от свобода в затвора „Домокос“ в Централна Гърция на 15 февруари, съобщи „Катимерини“.

          - Реклама -
            
            

          Според полицията заподозреният е произвел три изстрела срещу жертвата, която също е излежавала доживотна присъда. Два от куршумите са я уцелили в главата, а третият е пропуснал целта.

          Свидетели са заявили пред властите, че жертвата е влязла в спор с началника на охраната в неговия кабинет по повод решение за преместване и е направила опит да извади огнестрелно оръжие. Според разследването заподозреният е взел оръжието и е открил огън.

          Следователите проверяват тази версия, за да установят дали събитията са се развили по описания начин или са налице и други обстоятелства.

          Сред посочените свидетели е и осъденият престъпник Alket Rizai, който излежава две доживотни присъди за двойно убийство и допълнителна 25-годишна присъда, свързана с бягство с хеликоптер от затвора „Коридалос“.

          Предполагаемият стрелец е осъден на доживотен затвор за убийството през 2018 г. на бизнесмена John Makris във Вула, южно от Атина, и според информации е известен в престъпните среди в Гърция и други европейски държави като наемен убиец.

          Властите разследват също как огнестрелното оръжие е било внесено в затвора и как трима лишени от свобода са се оказали в кабинета на началника на охраната, който не е бил оборудван с камери за видеонаблюдение, съобщиха от полицията.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Бащата на Валери Андреев подкрепя показанията му по случая „Калушев“ и разкрива данни за финансови трансфери към групата

          Разследването обхваща твърдения за финансови трансфери, манипулации и предполагаеми престъпления срещу непълнолетен, докато институциите продължават проверките по случая

          Бивш украински министър обвинен в пране на пари по мащабен корупционен скандал

          НАБУ твърди, че Херман Халущенко е част от организирана престъпна група, прехвърлила над 112 млн. долара чрез офшорни схеми и швейцарски банки.

          Хърватия отказа транзит на руски петрол за Унгария и Словакия

          Загреб отхвърли искането за доставки по „Адриа“, докато Будапеща и Братислава обвиняват Киев за прекъсването на потока по „Дружба“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions