Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Денков: Има проблеми с качеството на обучението, както и с физическото обездвижване на учениците

          7 декември 2021 | 00:00 110

          „Наличните тестове за ученици у нас са 750 000“, това обяви пред NOVA NEWS акад. Николай Денков, служебен министър на образованието и науката.

          - Реклама -
            
            

          По думите му за седмица са нужни около 500 000.

          Това означава, че вероятно тестовете ще стигнат до края на календарната година, поясни Денков.

          „Присъственият учебен процес е осигурен до 17 декември. Имаме уверение от МЗ, че са сключили договори с доставчици”, каза още той.

          И обясни, че  здравното министерство преценява дали децата да се тестват веднъж или два пъти в седмицата.

          Министерството на здравеопазването е избирало и самите видове тестове. 

          На въпрос как ще бъдат компенсирани дефицитите от онлайн обучението, министърът на образованието заяви следното:

          „Има два типа дефицити. Едните са свързани с учебния материал. Не сме прекъсвали нито за момент обучението. Спомняте си преди години имаше по 2 седмици грипни ваканция и тогава децата не учеха. Сега поне вървим по план график. Има проблеми обаче с качеството на обучението, както и с физическото обездвижване при децата“, изтъкна просветният министър.

          Той посъветва учителите да не бързат с изпитите заради психиката на учениците.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Летище София затваря за ремонт в нощните часове на 23 и 24 февруари

          От ръководството на аерогарата уточниха пред БНТ, че затварянето се налага заради ремонт на шахти в близост до пистата.

          Методи Лалов: Владимир Николов обслужваше статуквото, а сега търси защита

          Тази позиция изрази юристът Методи Лалов в публикация в личния си профил във Facebook. Според него действията на бившия председател на Асоциацията на прокурорите са резултат от вътрешни конфликти, а не на морален катарзис.

          Министър Дечев иска оставки в МВР заради „Петрохан“

          На разговора са били извикани главният секретар на МВР, неговият заместник, директорът на Главна дирекция „Национална полиция“ и разследващите по случая „Петрохан“.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions