Search Suggestions
      петък, 20.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          ОБЗОР: Какво обсъдиха Путин и Лукашенко? (ВИДЕО)

          22 февруари 2021 | 00:00 70

          Президентите на Русия и Беларус Владимир Путин и Александър Лукашенко проведоха разговори в Сочи на 22 февруари. Политиците обсъдиха по-специално икономически въпроси и ситуацията с коронавируса.

          - Реклама -
            
            

          Взаимодействие между двете страни

          1. Путин заяви, че инструментите за взаимодействие, които съществуват между Русия и Беларус, са прецизирани и работят добре.
          2. Лукашенко изрази надежда за продължаване в бъдеще на преговорите с президента на Русия лице в лице. Този формат на комуникация между държавните глави е „наистина рядък“, каза той.

          Икономически въпроси

          1. Лукашенко  благодари на  руския си колега за подпомагането на икономиката на Беларус.
            В отговор Путин  изрази мнението, че сътрудничеството в индустриалната сфера на Москва и Минск е по-важно от пряката финансова подкрепа, която Руската федерация предоставя на Беларус.
          2. Лукашенко обяви, че Беларус  планира да компенсира намаляването на руското потребление на газ след пускането в експлоатация на БелАЕЦ чрез развитие на химическото производство в републиката.

          Ситуация на коронавирус

          1. Путин заяви, че Русия ще достави нови партиди ваксина срещу коронавирус в Беларус през февруари и март.
          2. Той също така отбеляза, че Русия и Европа трябва да обединят сили за съвместна борба с коронавируса.
          3. Лукашенко се надява, че белорусската ваксина срещу коронавирус ще се появи в страната до есента. Според него в Беларус честотата на COVID-19 започва рязко да намалява.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Тръмп обяви нови глобални мита от 10% след решението на Върховния съд

          Въпреки блокирането на съществена част от икономическата му програма, президентът подчерта, че ще бъдат задействани алтернативни механизми

          Кирил Веселински: Американски самолети са на летище София, готвят се удари срещу Иран

          Депутатът от ПП МЕЧ Кирил Веселински определи предстоящото затваряне на летище София през нощта на 23 и 24 февруари като „ужасяваща новина“.

          Валентин Кардамски: САЩ подготвят удар срещу Иран, използват летище София

          Летище София ще бъде затворено за граждански полети на 23 и 24 февруари, за да обслужи американски военни самолети. Това твърдение изрази журналистът и международен анализатор Валентин Кардамски в разговор с Николай Колев.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions