ОФИЦИАЛНО: Италия е новият европейски шампион

С финала на ЕВРО 2020 приключи серията от 18 поредни двубоя

3 годиниСпортни 11 Ивана Иванова

Англия и Италия завършиха при резултат 1:1 редовното време на финала на ЕВРО 2020.  В  продълженията и след дузпите завършиха с 3 на 2 за Италия.

Още във втората минута след перфектно фалцово центриране на Киърън Трипиър и разстрелващ шут от движение на Люк Шоу Англия вкара първия гол в двубоя. Това е 8-ото попадение с националната фланелка за Шоу и най-бързият гол на еврофинал, подобрявайки постижението на Чус Переда, който вкарва за Испания срещу СССР на „Бернабеу” в шестата минута през 1964 г. От 4 септември 2020 г. Италия не беше започвал мач с баланс 0:1, след двубоя с Босна, в който с гол на Джеко балканският тим повежда, а Матео Сенси изравнява за крайното 1:1. Това пишат спортните експерти.

С финала на ЕВРО 2020 приключи серията от 18 поредни двубоя, в които Италия не бе допускала откриващ гол. Престолонаследникът на Великобритания принц Уилям, който подкрепяше домакините на „Уембли”, изрази радостта си бурно, както и над 80 000 фенове на и около стадиона.  Сред звездите на трибуните бяха актьорът Том Круз, звездата на Англия Дейвид Бекъм и премиерът на страната Борис Джонсън. В 34-ата минута далечен бомбен шут на Федерико Киеза на влезе в английската врата. В 61-ата минута отново Киеза се опита да изравни, но вратарят Пикфорд отрази удара.