Search Suggestions
      събота, 14.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Премиерът на Словакия е бил мишена на стрелеца в гей бара в Братислава

          19 октомври 2022 | 00:00 120

          Премиерът на Словакия Едуар Хегер е бил основната мишена на стрелеца Юрай К., който на 12 октомври уби в гей бар в Братислава двама млади мъже и рани жена, преди да бъде открит мъртъв на следващия ден.

          - Реклама -
            
            

          Това съобщи снощи президентът на националната полиция Щефан Хамран, цитиран от местния вестник „Сме“. 

          „Можем да потвърдим, че преди нападението в бар „Тепларен“ лицето се е намирало на място, където постоянно пребивава г-н премиерът. Имаме това документирано“, каза висшият полицай. По думите му, тъй като стрелецът не успял да нападне премиера, който не бил вкъщи, той набелязал друга мишена – бара „Тепларен“.

          По повод известния екстремист „Словакбро“, споменат от 19-годишния Юрай К. в неговия манифест в интернет, засега не е установена връзка между двамата, каза още полицейският началник.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Орбан: Истинската заплаха за Унгария е Европейският съюз, а не Русия

          Виктор Орбан засилва антиевропейската си кампания преди парламентарните избори, обвинявайки Брюксел в заговор срещу Унгария.

          Румен Радев заминава за Берлин за среща с българската общност

          Зарков определи участието на партията в предишното управление като грешка

          Италия влиза като наблюдател в Съвета за мир на Тръмп

          Премиерът подчерта значението на италианското и европейското присъствие в усилията за стабилизиране на ситуацията в Близкия изток
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions