ПСЖ стъпи накриво

Парижани с първа грешна стъпка от началото на сезона

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

След 14 поредни победи от началото на сезона ПСЖ най-накрая се препъна и завърши 2:2 при визитата си на Бордо в среща от 15-ия кръг на френската Лига 1. Парижани имаха преимущество във владеенето на топката и повеждаха на два пъти, но домакините отправиха повече не само общо на брой, но и точни удари във вратата, стигайки заслужено до точката.
Шампионът поведе с гол на бразилската си звезда Неймар (34) след пас на сънародника му Дани Алвеш. Това бе и единственото попадение за първата част.
Малко след почивката Джими Бриан (53) изравни след подаване на Ян Карамо. Парижани обаче продължиха да имат инициативата и пак взеха аванс, този път след попадение на другата си звезда в атака Килиан Мбапе (66). Френският национал вкара гола си след асистенция на германеца Юлиан Дракслер.
Постепенно гостите намалиха оборотите, а това даде шанс на жирондинците отново да погледнат по-смело в предни позиции и да бъдат възнаградени. Андреас Корнелиус (84) изравни за 2:2 след пас на Максим Пондже.
След равенството Бордо е на 11-а позиция с 18 точки. ПСЖ остава убедителен лидер с 43 точки и 14 повече от втория Монпелие.