Байерн разби Борусия (Дортмунд) с 4:1

Баварците без милост срещу големия съперник

7 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Байерн Мюнхен разби Борусия Дортмунд безапелационно с 4:1 в дербито на 28-ия кръг на германската Бундеслига, играно на стадион "Алианц Арена".Шампионите откриха рано-рано чрез Франк Рибери, а в десетата минута Роберт Левандовски удвои от пряк свободен удар. В средата на първата част Рафаел Герейро върна интригата с невероятен снаряд, но малко след почивката Ариен Робен върна аванса от два гола на баварците. Холандецът демонстрира фирменото си изпълнение - навлизане в пеналта отдясно и безупречна стрелба в левия ъгъл.В средата на втората част Левандовски вкара от дузпа и сложи точка на спора. Лидерът Байерн Мюнхен събра 68 точки и води с десет пред втория РБ Лайпциг, а Борусия Дортмунд остава на четвърта позиция с 50 пункта.