Борусия (Дортмунд) показа характер

4 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Борусия (Дортмунд) се спаси от голяма домакинска издънка в първия мач от 12-ия кръг на германската Бундеслига. Възпитаниците на Люсиен Фавър губеха с 0:3 на полувремето на “Сигнал Идуна Парк” срещу последния в класирането Падерборн, но през втората част успяха да стигнат до равенството 3:3 и да продължат 15-годишната си серия от 27 поредни мача без домакинска загуба в петък. Гостите поведоха с два гола на Стрели Мамба (5, 37) и един на Герит Холтман (43), но Джейдън Санчо (47), Аксел Витсел (84) и Марко Ройс (90) донесоха точката на дортмундци.
Още от самото начало мачът тръгна лошо за домакините. В 5-ата минута Кай Прьогер напредна по десния фланг и подаде към Стрели Мамба, който засече кълбото в мрежата за 0:1.
Играчите на Борусия опитаха да се върнат в срещата и на два пъти Рафаел Герейро стреля опасно, но неточно.
В 37-ата минута обаче гостите вкараха нов гол. Мамба получи дълъг пас зад защитата и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира за 0:2.
Шокът за дортмундци стана пълен в 43-ата минута, когато падна трети гол във вратата им. Герит Холтман получи по лявото крило, надбяга Юлиан Вайгъл и от малък ъгъл успя да отбележи за 0:3.
В самия край на първото полувреме Люсиен Фавър направи първата си смяна, пускайки Юлиан Брант на мястото на Пако Алкасер, а на почивката той извърши и другите си две смени - Ашраф Хакими замени Нико Шулц, а Торган Азар влезе вместо Махмуд Дауд.
Това сякаш даде резултат и в 47-ата минута Борусия върна един гол. Хакими напредна и подаде на Джейдън Санчо в пеналта, а англичанинът без забавяне отбеляза за 1:3.
Последваха още две добри положения за домакините, пропуснати от Брант и Матс Хумелс. В 65-ата минута обаче Падерборн можеше окончателно да убие интригата, но Мамба пропусна от добра позиция.
До края на мача почти всичко по-интересно се развиваше в половината на гостите, а в 83-ата минута Азар пропусна страхотна възможност да вкара втори гол за Борусия отблизо, но ударът му попадна в ръцете на вратаря.
Само минута по-късно домакините вкараха втори гол. Дълга топка в наказателното поле попадна в Хумелс, който я насочи към Витсел и той с глава отблизо бе точен за 2:3.
В добавеното време на мача защитата на гостите сбърка при изнасянето на топката, Санчо центрира в наказателното поле, където Марко Ройс с глава отблизо вкара за крайното 3:3.
Така Борусия събра актив от 20 точки и се намира на 5-ото място във временното класиране. Падерборн пък пропсна да вземе ценна победа и остава на дъното на таблицата с едва 5 точки.