Борусия (Мьонхенгладбах) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 3:1

Те са вече само на 3 точки зад шампиона Байерн

4 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с 3:1 при визитата си на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 26-ия кръг на германската Бундесига и се скъси разликата с лидера Байерн до 3 точки, но шампионите са с една среща по-малко и утре гостуват на дебютанта този сезон Унион (Берлин).

„Жребчетата“ стартираха мощно и поведоха още в първите секунди с гол на Аласан Плеа (7), а скоро след това Маркус Тюрам (7) удвои аванса им.

След почивката Рами Бенсебаини (73-дузпа) реализира от бялата точка и направи разликата класическа, а резервата Андре Силва (81) намали изоставането на „орлите“ и оформи крайния резултат.

Този мач влезе в историята с факта, че е първият в елита, в който бяха извършени 10 смени. Както е известно, отборите имат право на по 5 промени, но в предишните пет срещи за деня не всички тимове се възползваха от тях.

След четвъртата си поредна загуба Айнтрахт е на 5 точки от опасната зона. „Жребчетата“ са трети с 52 точки и на 3 зад лидера Байерн.