Ботев (Враца) спря черната серия

Тимът на Антони Здравков с първа победа от 5 октомври

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Ботев (Враца) записа успех с 3:1 над Арда в мач от 22 кръг на efbet Лигата и с това спря негативната си серия от девет поредни срещи без победа в шампионата. За последно врачани се наложиха в мач от първенството на 5 октомври – 3:0 над Ботев (Пловдив). Това пък беше пети последователен мач на тима от Кърджали без победа в efbet Лигата и постави под въпрос бъдещето на треньора Стамен Белчев начело на отбора.

Аласан Н`Диайе откри резултата още в петата минута. Той се разписа с глава след разбъркване в наказателното поле на гостите при центриране от корнер. Десетина минути по-късно последва нова възможност пред вратата на гостите, когато Том с глава не успя да се разпише след центриране на Ангел Лясков отляво. Малко след това Арда изравни. Светослав Ковачев се оказа на чиста позиция в наказателното поле на Ботев (Враца) и стреля точно край плонжа на Христо Митов.

Осем минути по-късно Петко Ганев възстанови преднината на домакините. В 36-ата минута Спас Делев удари греда. През втората част Ботев стигна до трети гол. В 64-ата минута Илия Миланов беше точен с глава след центриране на Том. Седем минути преди края Петко Ганев беше близо до ново попадение във вратата на Арда, но при удара му с глава топката се отби в гредата.