Гранада направи огромна крачка към спасението

Единственото попадение в срещата бе дело на Алекс Коядо през първото полувреме

2 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Гранада направи огромна крачка към запазването си на елитния статут, след като се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Атлетик Билбао от 36-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Алекс Коядо през първото полувреме.

Пред Луис Мия се откри добра възможност в 8-ата минута, но ударът му в последния момент бе блокиран от играч на Атлетик Билбао.

Баските можеха да поведат в резултата в 31-ата минута, но ударът на Асиер Виялибре бе отразен от Луис Максимиано.

Гранада поведе в резултата в 35-ата минута. Алекс Коядо се възползва от много груба грешка в защитата на Атлетик и вкара топката във вратата на Унай Симон.

Атлетик Билбао завърши мача с човек по-малко, след като Микел Весга бе изгонен за втори жълт картон в 85-ата минута.

Дълбоко в добавеното време на срещата Гранада вкара втори гол чрез Луис Суарес, но попадението не бе зачетено след намесата на ВАР заради засада.

Атлетик Билбао можеше да стигне до изравнителен гол в седмата минута на добавеното време на срещата, когато Раул Гарсия стреля от границата на наказателното поле на Гранада, но топката срещна десния стълб на вратата на Луис Максимиано.

С тази победа Гранада е все по-близо до своето оцеляване в Ла Лига, след като събра 37 точки и заема шестнадесето място, докато Атлетик Билбао е осми с 52 точки, като остава на точка зад седмия Виляреал, но „жълтата подводница“ е и с мач по-малко. Двата отбора ще спорят до последно за мястото, което дава право на участие в Лигата на конференциите.