Лудогорец на крачка от титлата

"Орлите" победиха Ботев

Лудогорец е на крачка от осма поредна титла. Шампионите победиха с 2:0 като гост Ботев в предпоследния кръг, с което задържаха преднината си на върха в Първа лига пред втория ЦСКА, който победи Левски (2:0), на 1 точка (76 срещу 75 точки). Така "орлите" се нуждаят от победа в последния кръг (петък), когато домакинстват на Черно море, за да си гарантират и на теория шампионската корона.
За днешния успех головете отбелязаха Клаудиу Кешерю (35') и Якуб Шверчок (45')
Срещата в "Коматево" започна изцяло под диктовката на гостите, които търсеха ранен гол, с който да си осигурят по-спокоен мач.
В крайна сметка такъв не падна, а в 30-ата минута все пак "орлите" получиха шанс да вземат преднина. Кристиан Димитров извърши фаул срещу Димо Бакалов, а съдията посочи бялата точка.
Зад топката застана Козмин Моци, но изстрелът му бе отразен от Кайзер. При добавката кълбото отново попадна в румънеца, но от малък ъгъл той го изпрати в аут.
Няколко минути по-късно логичното се случи и Лудогорец поведе. Кешерю получи страхотна топка в наказателното поле и с клиничен изстрел откри резултата.
Само 10 минути по-късно преимуществото на "орлите" бе затвърдено чрез втори гол. Недялков проби отляво и пусна страхотен пас за Шверчок, който засече топката отблизо във вратата на домакините, правейки 2:0.
През втората част Лудогорец игра доста предпазливо и успя да запази както преднината си, така и сили за предстоящия решаващ мач с Черно море, който е в петък от 20 часа. Другият конкурент ЦСКА по същото време приема именно Ботев (Пловдив) на стадион "Българска армия".