Лудогорец отново се изстреля пред Левски

Дан Битон и Мавис Чибота вкараха за успеха над Арда

5 годиниФутбол 7 Телевизия Евроком

Лудогорец победи с 2:0 Арда в мач от десетия кръг на efbet Лига. Точни за шампионите при третия им пореден успех в първенството бяха Дан Битон и Мавис Чибота. "Орлите" събраха 24 точки и отново свалиха от върха Левски (23). Новакът в елита Арда остава пети с 15 точки.
Треньорът на Лудогорец Станислав Генчев направи доста промени сред титулярите в сравнение състава от гръмката победа с 5:1 над ЦСКА (Москва) в Лига Европа в четвъртък. Почивка днес беше дадена на Сисиньо, Форстър, Григоре, Баджи, Анисе, Марселиньо, Кешерю и Лукоки. От първата минута срещу Арда започнаха Икоко, Моци, Манолев, Дяков, Горалски, Жоржиньо, Битон и Чибота.
"Орлите" доминираха през по-голямата част от двубоя, като дори пропуснаха да постигнат още по-изразителна победа. Гостите от Кърджали, водени от Стамен Белчев, също имаха възможности, но Ренан не допусна попадение в мрежата си.
В началото шампионите претендираха за дузпа. Чибота падна в наказателното поле, а съдията Ивайло Стоянов остана безмълвен и не уважи претенциите на "орлите". След това заради несъществуващи засади бяха спрени две атаки на Лудогорец. В 14-ата минута Дан Битон нацели напречната греда от пряк свободен удар. Натискът на шампионите доведе до откриването на резултата в 35-ата минута. Дан Битон стреля от над 20 метра, Иван Караджов не се намеси по най-добрия начин и топката попадна във вратата му - 1:0.
В началото на второто полувреме Ренан блесна с отлично спасяване след удар на Аморим. Лудогорец удвои преднината си в 66-ата минута. Гуралски пусна отлично към Джордан Икоко, който центрира към Мавис Чибота и нападателят прониза Караджов за 2:0.

В 76-ата резервата Димо Бакалов пропусна сам срещу вратаря на Арда и Лудогорец спечели само с 2:0.