Лудогорец надви ЦСКА в дербито

Разградчани вече със седем точки аванс пред "армейците"

2 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Лудогорец победи ЦСКА с 2:0 у дома в дербито между първия и втория от 16-ия кръг на Efbet лига. В герой за домакините се превърна резервата Мавис Чибота, който направи дузпа и вкара гол за около 20 минути на терена.

Двубоят в Разград започна с по-активна игра за гостите, които на два пъти в първите минути опитаха да открият резултата. Лудогорец отвърна с опасен удар на Сотириу в 11-ата минута.

След това на терена имаше повече борба и по-малко голови положения. Минута преди да измине половин час игра Греъм Кери остана на сантиметри от гола с първия точен удар в мача, но вратарят на Лудогорец спаси удара му от фаул.

Десет минути по-късно напрежение имаше и пред вратата на гостите, но Десподов на два пъти не успя да вкара от добра позиция, като ударите му бяха блокирани.

Втората част започна вихрено и само за четвърт час феновете в Разград видяха толкова опасности, колкото за цялото първо полувреме.

Лудогорец на два пъти създаде напрежение пред "червената" врата, но Бусато и Матей се справиха. Минути след това Томас Лам пропусна от няколко метра, а топката срещна тялото на застаналия на голлинията Сержио Падт. Десет минути по-късно Кирил Десподов се озова в страхотна позиция, но нямаше кой да засече последния му пас.

Четвърт час преди края Мавис Чибота беше спрян непозволено в наказателното поле, Георги Кабаков отсъди дузпа, а Пиерос Сотириу я превърна в гол за 1:0.

В следващите минути двата отбора направиха по няколко смени, а играта се накъса.

Лудогорец уби интригата в 91-ата минута, в която Мавис Чибота нахлу по лявото крило, финтира бранител и оформи крайното 2:0.

Разградчани увеличиха аванса си пред "червените" на 7 точки при мач повече срещу ЦСКА, като двата тима ще се срещнат още веднъж до края на годината. На 20 декември ЦСКА посреща "зелените" в отложен двубой от третия кръг.