Нова издънка на Лудогорец

Шампионите не успяха да победят и Ботев (Пловдив)

5 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от междинния 22-ия кръг на Първа лига. Джоди Лукоки откри за домакините в 47-ата минута, а Антонио Вутов в 68-ата изравни. Така шампионите се издъниха във втори пореден мач и столът на треньора Антони Здравков се клати. След като преди дни Лудогорец не успя да победи и аутсайдера Верея (0:0), днес "орлите" отново разочароваха феновете си, които очакваха задължителни три точки.
За срещата днес Здравков направи само една промяна от мача в Стара Загора. Капитанът Светослав Дяков пропусна срещата, като беше заменен от Лукас Саша. Дяков изгледа срещата от трибуните в компанията на новото попълнение Станислав Манолев и Георги Терзиев. Привлеченият от Ботев (Пловдив) Серкан Юсеин пък не игра поради контузия.
При "канарчетата" също имаше една промяна от успеха с 1:0 над Славия. Треньорът Николай Киров заложи на Васил Шопов, вместо на тарана Феребори Доре. Антонио Вутов поведе атаката и именно той съумя да накаже Лудогорец и да усложни ситуацията при Антони Здравков, с когото е доста близък. Точно този специалист наложи юношата на Левски първо при "сините", а след това и в младежкия национален отбор.
През първото полувреме гол не падна, а в началото на втората част Лудогорец успя да поведе. В 47-ата минута Антон Недялков центрира отляво към наказателното поле, където връхлитащият към топката Джоди Лукоки засече право в мрежата на Даниел Кайзер - 1:0.
Малко след това Лукоки имаше шанс отново да вкара, но се засуети, останал сам срещу стража на Ботев.
Гостите успяха да се възползват от малкото открили им се ситуации и в 68-ата минута изравниха, шокирайки шампионите. Тодор Неделев преодоля Рафаел Форстър, след което центрира прецизно към Вутов, който засече от воле, топката тупна пред Пламен Илиев и се озова в мрежата му - 1:1.
След изравнителния гол футболистите на Лудогорец опитаха всичко, за да стигнат до попадение, но Кайзер ги отчая с отличните си намеси. Влезлият като резерва Якуб Шверчок на няколко пъти бе в изгодна позиция, но така и не успя да реализира. Неговият сънародник Яцек Горалски можеше да донесе победата на "орлите" в 80-ата минута, но Кайзер спаси удара му от границата на наказателното поле.
В добавеното време героят за Ботев Антонио Вутов получи два последователни жълти картона за реплики към съдията Станислав Тодоров, който го изгони.
След второто поредно равенство Лудогорец е на върха с 53 точки, а Ботев има 39 и заема четвъртата позиция във временното класиране.