Реал докосва титлата

„Кралският“ клуб отново на 4 точки пред Барселона два кръга преди края

4 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Реал (Мадрид) спечели с 2:1 при визитата си на Гранада в мач от 36-ия кръг на испанската Ла Лига и записа девета поредна победа за първенство, която го доближава до шампионската титла.

Ферлан Менди (10) даде преднина на „кралете“ след асистенция на Каземиро. Скоро след това Лука Модрич изведе Карим Бензема (16), който финтира защитник и с мощен диагонален удар от близка дистанция удвои аванса на гостите.

Постепенно футболистите на Зинедин Зидан намалиха оборотите, а това позволи на домакините да намалят в началото на втората част чрез Дарвин Мачис (50), възпозлвал се от подаване на Ерера. В 85-ата минута гостите изтръпнаха, след като първо Куртоа трябваше да се намесва при удар на резервата Кьоубаши, а секунди по-късно Серхио Рамос изби топката пред голлинията след шут на Рамон Азис. Финалният домакински натиск не доведе до изравнителен гол и „белият балет“ си тръгна с пълния актив точки от стадион „Нуево Лос Карменес“.

След успеха си Реал (Мадрид) отново дръпна с 4 точки пред Барселона, а до края на сезона остават само два кръга. В тях футболистите на Зидан имат домакинство срещу Виляреал и гостуване на Леганес, докато на каталунците предстоят мач у дома срещу Осасуна и визита на Алавес. Гранада е десета позиция с 50 точки.