Начало Новини Предавания На живо

ЦСКА победи Берое с 5:0

"Червените" вкараха пет гола навръх рождения ден на Димитър Пенев

1 месецФутбол 134 Симеон Кисьов

ЦСКА победи Берое с 5:0 в мач от последния кръг от родния футболен шампионат и затвърди второто си място в крайното класиране, даващо право на участие в Лига Европа, като приключва сезона с 59 точки, на 13 зад шампиона Лудогорец и на 4 пред третия Славия.

Евандро откри резултата в 4-ата минута, а 20 по-късно Валентин Антов удвои. Класическото 3:0 оформи Тиаго Родригес от дузпа за фаул срещу Али Соу, а отново той се разписа за 4:0 в 77-ата, останал в добра позиция пред опразнената врата. Соу също се записа сред голмайсторите в 81-ата минута за 5:0.

Берое така и не успя да затрудни сериозно стража на ЦСКА, а настроението на старозагорци допълнително падна в началото на втората част след тежката контузия в коляното на младока Никола Маринов, малко след като се появи в игра.

Мачът на "Българска армия" се игра навръх 75-ия рожден ден на легендата на "червените" Димитър Пенев, който получи подаръци и цветя от изпълнителния директор Пламен Марков, който малко преди това официално изпрати с плакети напускащите Едвин Джеси и Рубен Пинто.