14.8 C
17 C
16.8 C

България стартира с победа квалификациите за Европейското по волейбол

Националният отбор на България по волейбол започна с победа квалификациите за Европейското първенство. Тимът, воден от италианския специалист Силвано Пранди победи Австрия с 3-1 гейма.

„Лъвовете“ спечелиха първия гейм с 25-21 точки. Австрийците успяха да се наложат във втората част с 25-20, но българите отново бяха убедителни в третата част и се наложиха след 25-19 точки.

В четвъртия гейм нещата се завързаха и частта вървеше точка за точка. Българите обаче бяха по-концентрирани и спечелиха частта с 25-22, а с това и мача с 3-1 гейма.

В четвъртък, от 19 часа, България играе срещу домакина Израел в залата в Хадера. Снощи Австрия победи домакините с 3-0 гейма и по този начин победа срещу Израел ще означава класиране на България за Европейското първенство.