15.8 C
      21 C
      24.6 C

Байерн Мюнхен победи Волфсбург с 3:2

Байерн Мюнхен победи Волфсбург с 3:2 като гост в първия кръг на Бундеслигата и така записа успешен старт под ръководството на Венсан Компани.

Двата тима направиха красив мач, а победата на баварците не дойде лесно, след като те допуснаха обрат през втората част и трябваше на свой ред да обръщат развоя.

Първоначалният натиск на Байерн даде резултат и Джамал Мусиала откри в 20-ата минута след пас на Саша Боей.

Второто полувреме обаче започна идеално за домакините, които обърнаха.

Първо Волфсбург получи дузпа, от която Ловро Майер изравни, а после пак Майер се разписа след грешка на Ким Мин-Джае.

Байерн тръгна мощно напред и изравни 10 минути по-късно, макар и с доза шанс, тъй като Якуб Камински си отбеляза автогол.

В 82-рата минута Хари Кейн направи прекрасна асистенция и изведе Серж Гнабри отдясно, който по диагонала направи 3:2.

Това се оказа и победното попадение, а в следващия кръг мюнхенци посрещат Фрайбург.