23 C
19 C

Левски разби ЦСКА 1948 с 4:2

Левски спря негативната серия срещу ЦСКА 1948

Левски прекъсна негативната си серия от пет поредни мача с ЦСКА 1948 и записа категорична победа с 4:2 като гост в мач от изместения 12-и кръг на efbet Лига. Това е и първи успех за „сините“ във визита през този сезон.

С два гола за успеха за възпитаниците на Станислав Генчев се отчете Мустафа Сангаре, който реализира в рамките на 10 минути през първото полувреме между 16-ата и 26-ата.

Радослав Кирилов в 6 минути преди края на първата част намали.

След почивката Александър Колев в 58-ата минута направи 3:1, а Марин Петков близо четвърт час преди края със страхотен гол вкара четвърто попадение във вратата на Петър Маринов.

До края „червените“ вкараха още един път във вратата на Маркович дело на Марио Илиевски, но това не беше достатъчно и така Левски се поздрави с победата.

В класирането „сините“ дръпнаха с три точки на върха на Ботев (Пд) и вече има 19 точки. ЦСКА 1948 от своя страна остава девети с 9 пункта.

В следващия кръг Левски гостува на Славия, а играчите на Валентин Илиев имат визита на Локомотив (Пд).