неделя, 20.10.24

Фиорентина съсипа Лече като гост

Фиорентина постигна втора поредна победа в Серия “А” и се изкачи до петото място, след като разгроми с 6:0 като гост Лече. Двубоят бе решен още до почивката, когато гостите имаха преднина от три гола, а в добавка Лече остана с човек по-малко, след като Антонино Гало получи директен червен картон. През второто полувреме Ла Виола добави още три попадения и така удължи добрата си серия без загуба на пет поредни мача във всички турнири.

Наказателната акция започна Данило Каталди, който в 20-ата минута стреля от границата на наказателното поле в близкия ъгъл, отбелязвайки първия си гол за Фиорентина. Фалконе също не се намеси добре, така че резултатът бе открит. 14 минути по-късно Андреа Колпани удвои, довкарвайки топката, която Фалконе неособено успешно бе избил след едно центриране отляво.

В 43-тата минута Гало препъна нахлуващия в наказателното поле Додо. Главният рефер реши да му покаже директен червен картон, въпреки че той не беше последен в защитата. Решението бе доста спорно, но така и не бе променено. Каталди изпълни перфектно пряк свободния удар, вкарвайки втория си си гол в мача – 0:3.

Колпани също реализира втори гол. Това се случи в 54-тата минута, когато той стреля по земя, Фалконе изби, но Колпани сам направи добавка с удар от въздуха. Петото попадение бе реализирано от Лукас Белтран с удар отблизо. Фабиано Паризи оформи крайния резултат в 72-рата минута, когато проби между двамата бранители, а ударът му рикошира в трети и влезе във вратата на Фалконе за шести път.