Тази нощ влезе в сила договореното примирие между Израел и ливанската въоръжена групировка „Хизбула“, което е сключено за 60 дни.
Премиерът на Израел Бенямин Нетаняху коментира, че то ще позволи на Тел Авив да се съсредоточи върху иранската заплаха.
Първата официална реакция на „Хизбула“ беше направена от Хасан Фадлала, който заяви, че групировката си запазва правото на отговор, ако Израел извърши нападение.
Ливанският премиер Наджиб Микати призова Израел да се ангажира с примирието и да се оттегли от южните райони на страната и поиска от гражданите да бъдат единни.
Палестинската групировка „Хамас“, срещу която воюва Израел в Газа, приветства примирието.
То беше сключено с участието на САЩ и Франция. Американският президент Джо Байдън каза, че мирът е възможен и той няма да спре да работи за постигането му. По-късно през деня той коментира, че ще бъде оказан „натиск“, за да се спре войната в Газа.
Държавният глава на Франция Еманюел Макрон припомни, че условията за траен мир са заложени в резолюция 1701 на ООН от 2006 г. и потвърди, че Париж ще продължи да работи за реализирането им.
Министерството на външните работи на Русия се отнася позитивно към примирието, но предупреждава, че е „задължително“ то да бъде спазвано.
Турското външно министерство изрази задоволство от успеха на преговорите и изрази надежда, че това е стъпка към постоянен мир.
Иран също одобри примирието, а местните медии го отразиха като победа над Израел.
Йеменските бунтовници хути, които са смятани за прокси на Техеран, подкрепиха спирането на огъня.
Йордания поиска по подобен начин да се действа и в Ивицата Газа, където жестоката война продължава. За близо 14 месеца в нея са убити над 44 000 цивилни.
Властта на Палестинската автономия, която управлява Западния бряг на река Йордан, се надява, „че тази стъпка ще допринесе за спиране на насилието и нестабилността, от които страда регионът“.
Министерството на външните работи на Катар изрази очакване, че „всички страни ще спазват споразумението“.
Саудитска Арабия публикува позиция, в която се казва, че кралството „оценява всички международни усилия“, довели до спирането на военните действия.
Британският премиер Киър Стармър призова за траен мир, но също добави, че трябва незабавно действие по отношение на Газа.
Кипърският президент Никос Христодулидис е провел телефонен разговор с ливанския премиер Наджиб Микати и е изразил готовността на Никозия да съдейства в прилагането на примирието, включително и в качеството си на член на ЕС.