Search Suggestions
      понеделник, 13.01.25
      Search Suggestions

          Обединеното кралство ще разчита на изкуствения интелект за тласък на икономиката

          Британският министър-председател Киър Стармър ще представи „план за действие“, който да превърне Обединеното кралство в „световен лидер“ в областта на изкуствения интелект и да даде тласък на западащата британска икономика.

          Неговата лейбъристка администрация заяви, че изкуственият интелект ще бъде „разгърнат“ в цялата страна, като „цялата тежест“ на половинмилионната държавна администрация ще застане зад това начинание.

          „Изкуственият интелект ще доведе до невероятна промяна в нашата страна“, обеща Стармър. „От персонализирането на уроците от учителите, през подпомагането на малките предприятия при воденето на документацията, до ускоряването на заявленията за планиране – той има потенциала да промени живота на работещите хора.“

          По-късно Стармър трябва да представи подробности за подхода на Великобритания към технологията на изкуствения интелект, която повдига сложни въпроси пред правителствата по света.

          В неделното съобщение, предшестващо обръщението, премиерът заяви, че индустрията на ИИ „се нуждае от правителство, което е на тяхна страна, което няма да седи със скръстени ръце и да изпуска възможностите през пръстите си“.

          „В свят на ожесточена конкуренция не можем да стоим безучастни. Трябва да действаме бързо и да предприемем действия, за да спечелим глобалната надпревара. Нашият план ще превърне Великобритания в световен лидер“, настоява той.

          50-те предложения на правителството включват създаването на така наречените „специални зони за растеж на ИИ“, предназначени за ускоряване на предложенията за планиране на центрове за данни и друга инфраструктура.

          Кабинетът също така планира да увеличи капацитета на сървърите двадесет пъти до 2030 г., включително чрез изграждането на „чисто нов суперкомпютър с достатъчно мощ за ИИ, за да играе сам на шах половин милион пъти в секунда“.

          Правителството обещава още публичният сектор да прекарва по-малко време в „административна работа“.

          То отбеляза, че болниците вече използват ИИ, за да диагностицират по-бързо рака на гърдата, и заяви, че ИИ има потенциал да открива дупки по пътщита и да помага за подобряване на инфраструктурата.

          Администрацията на Стармър уточни, че ИИ може да струва на Обединеното кралство 47 млрд. паунда (57 млрд. долара) всяка година в продължение на десетилетие.

          Три технологични компании – Vantage Data Centres, Nscale и Kyndryl – са се ангажирали да изразходват 14 млрд. паунда за ИИ в Обединеното кралство, което ще доведе до създаването на повече от 13 000 работни места.

          Откакто пое поста през юли миналата година, Стармър постави в центъра на своята програма стимулирането на британската икономика. По-слабият от очакваното растеж, нарастващите разходи по заемите и спадащият паунд усложняват задачата му, което означава, че той може да бъде принуден да съкрати разходите или да увеличи данъците през тази година.

          ИИ все по-често е обвиняван и за разпространението на дезинформация и фалшива порнография в интернет. 

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          ОСТАВИ КОМЕНТАР

          Моля, въведете коментар!
          Моля, въведете името си тук

          - Реклама -
          - Реклама -
          ТОП ДНЕС
          ТОП 14 ДНИ

          Зареждане…

          Зареждане…

          Search Suggestions
              Search Suggestions