Search Suggestions
      четвъртък, 19.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          България в огнен капан: Четвърти ден на борба с пламъците

          16 юли 2024 | 00:00 420
          България се бори с мащабни горски пожари вече четвърти ден. Хиляди декари борови гори са засегнати, а военните, пожарникарите и доброволците продължават усилията за потушаване на огъня. В борбата с пожарите участват и хеликоптери на военновъздушните сили.

          Ситуацията в Старозагорско

          - Реклама -
            
            

          Пожарът над Стара Загора продължава да бушува, като през нощта тежка техника от Мини „Марица Изток“ правеше просеки, за да спре разпространението му към курорта Старозагорски минерални бани, вилните зони и село Пряпорец. Доброволци успяха да спасят няколко къщи, но огънят унищожи постройки. Кметът на Стара Загора Живко Тодоров съобщи за сериозен вятър, който допълнително усложнява ситуацията. Секретарят на общината Николай Диков уточни, че периметърът на пожара е около 12 км, като няма пострадали хора.

          Ситуацията в Свиленград и Хасково

          Най-големият пожар е в Сакар, където пламъците се разпространяват на територия от 80 000 декара. В района на Лисово-Левка огънят е локализиран, но 19-годишен доброволец пострада тежко при гасенето и е с 75% изгаряния в клиника в Пловдив. Заместник-директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ Любомир Баров подчерта, че доброволците трябва да бъдат обучени и да работят под наблюдението на професионалисти. В повечето села всички пасища за животните са унищожени.

          Ситуацията край Хисаря

          Огънят унищожи 20 000 декара гори и лозови масиви в района. Пожарът е локализиран, но все още има тлеещи огнища в Сърнена Средна гора. Кметът на Калояново Младен Кичев съобщи, че нощта е минала спокойно, с дежурни, които следят обстановката.

          Борбата с пожарите продължава с всички налични ресурси, а обстановката остава тежка и динамична.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Васил Терзиев: Къщата на Гешов няма да бъде продадена

          Според него обектът е публична общинска собственост и недвижима културна ценност.

          Кристиян Достинов: Поп Кръстьо не е предал Левски, а вътрешни съперници

          Историкът оспори наложената версия за предателството. Той посочи, че съпругата на Любен Каравелов е изиграла роля в насочването на обвиненията към поп Кръстьо през 1902 година.

          Гласове: Вицепремиерът Стоил Цицелков е осъждан за шофиране с алкохол и опит за бягство

          По делото е приложена справка, според която към датата на провинението Цицелков вече е имал десет административни акта за нарушения на Закона за движение по пътищата.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions