8.5 C
13 C
11.8 C

Уест Хем спря Тотнъм за топ 4

Уест Хем спря Тотнъм по пътя към топ 4 и зона Шампионска лига. „Чуковете“ и „шпорите“ завършиха 1:1 в лондонското дерби от 31-ия кръг на Висшата лига.

Уест Хем организира опасна атака в 4-ата минута, когато Мохамед Кудус пусна много добър пас към Джаред Боуен, който стреля, но встрани от вратата на Гийелмо Викарио.

Тотнъм поведе с 1:0 в 5-ата минута. Тимо Вернер с много добър пас намери Бренън Джонсън, който отблизо вкара топката във вратата на Лукаш Фабиански.

Педро Поро стреля опасно от пряк свободен удар в 10-ата минута, но топката премина много близо до десния страничен стълб на вратата на Фабиански.

Уест Хем изравни резултата в 19-ата минута, когато Джаред Боуен центрира от корнер в наказателното поле на Тотнъм, където Курт Зума се извиси над всички и вкара топката във вратата на Викарио.

В 37-ата минута Викарио се наложи да се намесва решаващо след много хубаво изпълнение от пряк свободен удар на Джеймс Уорд-Праус.

Викарио направи впечатляващо спасяване в 48-ата минута, спасявайки много опасен удар на Михаил Антонио.

Пред Антонио се откри нова много добра възможност в 61-ата минута, но Викарио отново беше на мястото си и спаси.

В добавеното време на мача Тотнъм можеше да вкара победен гол, но ударът на Дестини Удоджи бе отразен от Лукаш Фабиански.

След това равенство Тотнъм изпусна възможността да изравни Астън Вила на четвъртото място в класирането. „Шпорите“ са пети с 57 точки и изостават на две от „виланите“. Уест Хем е седми с 45 точки.

Борнемут постигна ценна победа с 1:0 при домакинството си на Кристъл Палас, а Бърнли и Уулвърхемптън завършиха 1:1.