22 C
20.8 C

Атлетико Мадрид излъга Билбао като гост

Гол в края носи успеха на "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид измъкна ценна победа с 1:0 в гостуването си на Атлетик Билбао на „Сан Мамес“ от 4-ия кръг на Ла Лига. „Дюшекчиите“ измъкнаха трите точки в добавеното време с гол на резервата Анхел Кореа.

Като цяло обаче срещата не бе особено атрактивна и в нея не се случи почти нищо запомнящо се пред двете врати и реалните голови положения на практика липсваха, ако не броим един отменен гол на Нико Уилямс в 47-ата минута, когато ВАР се намеси, за да отсъди засада.

„Дюшекчиите“ обаче издебнаха своя шанс в 92-рата минута на добавеното време. Тогава Иниго Лекуе се засуети с топка в крака и позволи на Анхел Корея да му отнеме и да се откъсне очи в очи с вратаря Хулен Агиресабала, след което хладнокръвно да реализира за 0:1.