11.2 C
15 C
17.7 C

Тотнъм с втора победа

Тотнъм победи с 3:1 Брентфорд в малко лондонско дерби, а рекордната покупка Доминик Соланке откри головата си сметка за „шпорите“. Успехът е втори за тима на Анге Постекоглу през сезона във Висшата лига.

Тотнъм изостана с 0:1 още в първата минута, когато Брайън Мбемо отбеляза, оползотворявайки безупречно центриране на Люис-Потър.

Отговорът на „шпорите“ не закъсня и изоставането бе заличено след още 7 минути. Доминик Соланке отбеляза първия си гол за новия си тим. Нападателят се възползва от лошо избита топка от Марк Флекен при удар на Мадисън и вкара.

Малко след средата на полувремето Тотнъм обърна до 2:1. При контраатака Сон намери Бренан Джонсън и последният отбеляза

В началото на втората част Тотнъм отново атакуваше повече, въпреки че имаше аванс в резултата. Третият гол за „шпорите“ обаче падна едва в 85-ата минута, а негов автор стана диригентът в средата на терена Джеймс Мадисън. С този гол на офанзивния полузащитник бе оформен и крайният резултат 3:1.