Григор Димитров отпадна в Мелбърн

Българският тенисист се контузи в третия сет

3 годиниСпортни 5 Боян Марков

Григор Димитров приключи участието се на Australian Open на четвъртфинал. Най-добрият ни тенисист загуби от квалификанта Аслан Карацев с 3-1 сета.

Григор започна отлично двубоя и спечели първия сет с 6-2 в своя полза. Вторият сет обаче беше равностоен.

След като двамата си размениха по един пробив, българинът изпусна възможност да поведе с 5-4 на свой сервис и беше пробит, което позволи на руснака от осетински произход да изравни резултата.

В третия сет дойдоха и трудностите за Григор. На телевизионните камери се видя, че българинът има болки в хълбока. Роденият във Владикавказ Карацев спечели частта с 6-1, след което Димитров взе медицински таймаут.

За съжаление обаче и това не помогна и българинът отстъпи в четвъртия сет с 2-6. По този начин намиращият се на 114 място в световната ранглиста Аслан Карацев за първи път в своята кариера достига до топ 4 на турнир от Големия шлем.

На полуфинал осетинецът ще срещне победителя от двубоя между Новак Джокович и Александър Зверев.