Search Suggestions
      събота, 07.02.26
      Search Suggestions
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -

          Пожари бушуваха в гр. Ветрен и край Двореца Кричим

          22 август 2019 | 00:00 190

          Два мощни пожара вдигнаха на крак огнеборците в четвъртък.

          - Реклама -
            
            

          Няколко екипа на пожарната се наложи да гасят пожар в землището на град Ветрен.

          Говорителят на ОД на МВР в Пазарджик Мирослав Стоянов съобщи пред Фокус, че сигналът за разразилия се пожар е получен около 13.30 часа.

          „По първоначални данни огънят е тръгнал от сметището на градчето, а от там по сухи треви и храсти се прехвърлил в близката гора и обхванал близо 120 декара от нея“, съобщи Мирослав Стоянов.

          На място незабавно са изпратени всички дежурни смени от огнеборци при Районните служби на Пожарна безопасност в Пазарджик, Белово, Септември и допълнителни екипи от Велинград, Пещера и Панагюрище.

          Четири противопожарни автомобила, пет джипа и лесничеи от Горското стопанство в Пазарджик са предприели действия за ограничаване на пожара.

          Според главен инспектор Петър Тосков седем противопожарни автомобила са били на място. „Това се налага, тъй като пожарът е върху голяма площ, от около 50 дка“, обясни инспекторът.

          Горят сухи треви и дървета. По думите му, нямало е опасност огънят да обхване двореца, тъй като е бил навреме локализиран.

          google-news
          Последвайте Евроком в Google News

          СВЪРЗАНИ НОВИНИ

          Борислав Гуцанов: 51-ият конгрес на БСП е преломна точка за бъдещето на партията

          Според Гуцанов настоящата политическа обстановка изисква нов подход и внимателен избор на лидерство

          Иван Петков: На 100% ще има нов председател на БСП

          Иван Петков обяви, че БСП ще избере нов председател на предстоящия Конгрес, като целта е партията да излезе сплотена и с ясна стратегия.

          НАП: Глобите за необосновано повишаване на цените достигнаха 215 хиляди евро

          НАП е извършила 6 882 проверки за необосновано поскъпване и е наложила глоби за 215 хиляди евро, като най-много нарушения има в услуги и пунктове за технически прегледи.
          Вашият коментар
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          - Реклама -
          Search Suggestions
              Search Suggestions