Вердер с тежка загуба в отложен мач

Домакините остават на предпоследната позиция в класирането

4 годиниСпортни 5 Диана Йоцова

Мачът между Вердер и Айнтрахт (Франкфурт) завърши 0:3  в отложена среща от 24-ия кръф на футболното първенство в Германия.

Помощник-треньор на отбора от Бремен е българинът Илия Груев.

След поражението домакините остават на предпоследната позиция в класирането с 25 точки, а Айнтрахт след втория си пореден успех се изкачи на 11-о място с 35.

Първото полувреме завърши 0:0, а гостите откриха резултата в 60-ата минута.

Австрийският полузащитник Щефан Илзанкер, който влезе като резерва, отбеляза другите два гола в мача. 19 секунди след появата си в игра в 81-ата минута той удвои резултата с първото си докосване до топката. В 90-ата минута Илзанкер вкара втория си гол в мача, с което оформи крайното 0:3.

Вердер е най-слабият домакин в Бундеслигата този сезон с едва шест спечелени точки у дома и само една победа - срещу Аугсбург на 1 септември миналата година.